Країна - Україна.
Валюта - гривня.
Офіційна мова – українська.
Адміністративний центр області — місто Одеса.
Одеська область розміщена на крайньому південному заході України та межує з Вінницькою, Кіровоградською, Миколаївською областями, а також на суші та на морі з Республікою Молдовою, Румунiєю, Болгарією, Турцією.
Область займає територію Північно-Західного Причорномор'я від гирла річки Дунай до Тілігульського лиману (морське узбережжя в межах області простягається на 300 км), а від моря на північ - на 200-250 км.
Загальна площа території області складає 33,3 тис.кв.км (5,5% території України), що майже відповідає розмірам території Республіки Молдови (33,4 тис.кв.км).
До складу Одеської області входять: 26 адміністративних районів; 19 міст, зокрема 7 міст обласного і 12 міст районного підпорядкування; 33 селища міського типа і 1136 сільських поселень.
У адміністративному підпорядкуванні області знаходиться острів Зміїний.
Клімат помірно континентальний, з жарким сухим літом і м'якою малосніжною нестійкою зимою. Середня температура січня від -2°С на півдні до -5°С на півночі; липня від 21°С на північному заході до 23°С на півдні. Середньорічна температура коливається від 8°С на півночі до 10°С на півдні області.
На території області діє 8 морських і річкових портів, зокрема Одеський, Іллічівський, Южненський, Ізмаїльський тощо.
Річкова мережа області належить басейнам Чорного моря, Дністра, Південного Буга. На території області налічують близько 200 річок завдовжки більше 10 км. Головні річки: Дунай (з Килійськім гирлом), Дністер (з притокою Кучурган), Кодима і Савранка (притока Південного Буга). Дельта Дунаю і плавні Дністра місцями заболочені. У приморській смузі багато прісноводих (Кагул, Ялпуг, Катлабух) і солоних (Сасик, Шагани, Алібей, Бурнас) озер. Також на побережжі знаходиться велика кількість лиманів (найбільші Куяльніцкий і Хаджібейській).
Електронна мапа Одеської області
|