| Зробити стартовою  ua | en | ru
Новини | Загальна інформація | Туристичний потенціал | Нормативні акти | Довідкові служби | Контакти | Головна
Пошук
Календар подій
Рік
Місяць
Район
Залиш своє фото та коментар

Фото - лідер!


Голосування
Перевагу якому виду туризму Ви віддаєте?

культурно-пізнавальному
екологічному
активному
релігійному


Туристичні виставки
Преса
Туристичні центри (ТІЦ)
Подарунки та сувеніри
Зміни у законодавстві
Одеський зоопарк


Акватерраріум

Пелікани

Сільський двір Одеського зоопарку
Одеський зоопарк:

Адреса:
м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 25
тел.: (048) 7225589 - приймальня
тел.: (048) 7225489 - ветеринарна служба
тел.: (0482) 344773 - екскурсійе бюро
тел./ф.: (0482) 344774


Зоопарк працює без вихідних:
влітку з 9.00 до 20.00
зимою з 9.00 до 17.00

При зоопарку діють:
• акватерраріум;
• зоомагазин;
• виставка "Динозаври"
Кружок «Дослідників природи»

Комунальна  установа „Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення” розташований за адресою: Одеса, вул. Новощепний  ряд, 25. В 1992 р. зоопарк отримав статус заповідної території загальнодержавного значення і увійшов до складу природно-заповідного фонду України. Одеський зоопарк було засновано в 1922 році громадською організацією «Югоклімат» на чолі з Г. В. Бейзертом на Приморському бульварі міста. Після 1928 року зоопарк функціонував як передвижний та неодноразово змінював своє місцерозташування. В 1938 році Одеським міськвиконкомом зоопарк було відкрито в центрі міста, де він знаходиться і до цього часу. Площа зоопарка становить 5,9 га.

В Одеському зоопарку зберігають та розводять рідкісні види тварин. Найбільш цінні  індійські слони, перські та амурські леопарди, зебри,  коні Пржевальского та інші ссавці. Серед птахів розмножуються пугач, балобан, степовий та вінценосний журавлі , страус ему, баклан та ін.

Наукова спеціалізація зоопарку – утримання та  розведення рідкісних та зникаючих тварин півдня України. Одеський  зоопарк є дійсним членом Громадської організації „Українська асоціація сприяння зоопаркам та акваріумам". Відвідування в середньому за рік становить біля 250000 осіб, з них  дітей – 15%, питанням екологічної освіти яких приділяється особлива увага.

Фахівцями зоопарка регулярно проводяться екологічні свята: Всесвітній день водно-болотних угідь, Весняний фестиваль птахів, День знань, День зоопарка тощо. Важливим завданням  зоопарку є пропаганда природничих знань, основних проблем охорони природи, особливо півдня України.

В зоопарку створюють відеофільми та телепрограми про тварин і дику природу:  „Три слоненятка”,  „Мандрівка навколо світу”, „Журавлята”,  „Український степ” та  ін.

Відвідувачам пропонуються  обзорні та  тематичні  екскурсії: „Огляд зооколекції”,  «Світ індійських слонів», «Мешканці водно-болотних угідь», «Тварини Червоної книги в колекції зоопарку», «Тварини – герої казок та мультфільмів» тощо. 

 Замовлення екскурсій за тел.: (0482) 344773


План культурно-масових заходів Одеського зоопарку на 2009 рік
©Управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації, 2008 р., 2009 р.
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту touregion.od.ua дозволяється за умови посилання (для інтернет-ресурсів-гіперпосилання) на touregion.od.ua